Меню

Получи скидку от 100 грн >>> Скидка в Messenger

Получи скидку от 100 грн >>> Скидка в Messenger

img

Наш блог

Подорож дорогами древніх скіфів в Актовському каньйоні

У вас планується невелика відпустка, і ви хочете відправитися в цікаву подорож? Впевнені, що поїздка в Північну Америку вам не по кишені, але хочеться подібний варіант туристичного маршруту? Відвідайте Долину Диявола, що знаходиться на річці Мертвовод — і маса незабутніх вражень вам гарантована!

Долина Дияволу

Долина Диявола або Актовський каньйон біля Вознесенська, Миколаївська область

До речі, цю подорож можна організувати без необхідності виїжджати за межі України.

к оглавлению ↑

Схожість з американським «побратимом»

Уся справа в тому, що цей унікальний геолого-ландшафтний комплекс, який з максимальною точністю нагадує північно-американські каньйони, знаходиться в Миколаївській області. І тепер, якщо ви не знаєте, куди поїхати на вихідні в Україні — підказкою стане наш подальший маршрут: без найменшого сумніву вирушайте по наших слідах.

Долина в Актовському каньйоні

Одна із долин в Актовському каньйоні

Щоб створити цю місцевість, природа невтомно працювала протягом 3 мільярдів років.

Скелі в Актовському каньйоні

І в неї це гарно вийшло.

Камені в каньйоні Диявола

Звивисте русло таємничої річки Мертвовод, практично вертикальні стіни каньйону чаруюча краса базальтових скель роблять цю місцевість надзвичайно привабливою для численних туристів.

Річка Мертвовод

Мертвовод — незвична назва річки а Актовському каньйоні

Свій початок каньйон бере поблизу села Петропавлівка, звиваючись по руслу Мертвовода недалеко від села Актове.

Таку «оптимістичну» назву річка отримала завдяки наявності великої кількості сірководню.

к оглавлению ↑

Звідки такі дивні назви?

Місцеві жителі з приводу назви мають свої версії. Крім того, що в долині річки є поховання скіфських царів, деякі старожили розповідають дві легенди.

  • За однією, ще за часів татарських набігів жителі села зварили отруйне зілля, яке вилили в річку. Напившись води, все татари померли.
  • Згідно з другою легендою, саме тут відбувалася битва запорожців з турками. Загиблих було так багато, що тілами була заповнена вся річка.

Досить складний рельєф місцевості позбавляє надій на сплав по Мертвоводу. Однак любителі альпінізму неодмінно знайдуть можливість тут потренуватися.

У деяких місцях глибина каньйону досягає 50 — 60 метрів, що еквівалентно висоті 15- або 20-поверхового будинку.

Скелі 50-70 метрів

Описати словами красу цих місць майже неможливо. Щоб оцінити все, що тут є, потрібно обов’язково відвідати Актовський каньйон — фото демонструють лише невелику частину того, що подарувала цьому краю природа.

Ця гарна місцевість — справжній рай для фотографа.

Туристи в Актовському каньйні

Якщо вам пощастить зустріти світанок в каньйоні, цю картину народження нового дня ви не забудете ніколи. Дивовижний краєвид світанку над базальтовими брилами, яким щонайменше мільйони років, змушує повірити в справжню велич природи.

А ось так виглядає ця дестинація с висоти пташиного польоту:

Знімки не можуть передати аромати нагрітих сонцем трав, звуки дзюрчання води, що біжить по камінню.

Рідкісні рослини, які ростуть тут, входять до Червоної книги України.

Рослини в Актовському каньйоні

Посеред каміння зустрічаються дивовижні рослини

У цілому місцева флора налічує близько 900 видів рослин.

Особливо приваблює туристів абсолютно недоторкана природа. Подорожуючи цими місцями, можна годинами не зустріти жодної людини.

Читайте також: Диявол живе а Актовському каньйоні.

к оглавлению ↑

Активний відпочинок у долині Диявола

Але на вихідні сюди приїжджають любителі активного відпочинку, адже побачити серед степів справжній загублений світ дійсно заманливо для багатьох.

Стоянка туристів в Актовському

Унікальні ці місця ще й тому, що сюди можна приїздити в будь-яку пору року.

І якщо в теплу пору смарагдова зелень на тлі блакитного неба і сірих валунів може стати фоном для незабутнього селфі навіть не дуже підготовленим фізично туристам, то зимовий каньйон — це випробування для екстремалів, які не шукають легких шляхів.

А шаленство фарб осіннього каньйону зачарує будь-якого, навіть найвибагливішого художника.

Актовський каньон восени

Вражає?

к оглавлению ↑

Як дістатися до Актовського каньйону

Численні екскурсії, мандрівники-одинаки, веселі компанії, любителі пейзажної фотографії — всіх їх гостинно зустрічає Актовський каньйон, як дістатися сюди — запитаєте ви?

Всі дороги ведуть через Воскресенськ, звідки ви направитеся в село Трикрати. Стара бруківка доведе вас до Актового, де і почнеться захоплююча подорож. Звичайно, найкраще їхати з перевірними гідами, адже маршрутки туди ходять дуже рідко. При цьому потрібно запам’ятати, що можливість переночувати в готелі є тільки в Воскресенську. Поповнити ж запаси продуктів можна в Трикратах, в місцевих сільських магазинчиках.

Ви все ще сумніваєтеся? Пакуйте рюкзак, взувайте зручні кросівки — і вирушайте назустріч одному з чудес України, яке гідне стати черговим в списку вашого пізнання рідної країни.


Розкажи друзям про це місце! Зроби репост!