Меню

Получи скидку от 100 грн >>> Скидка в Messenger

Получи скидку от 100 грн >>> Скидка в Messenger

img

Наш блог

Подорож дорогами древніх скіфів в Актовському каньйоні

У вас планується невелика відпустка, і ви хочете відправитися в цікаву подорож? Впевнені, що поїздка в Північну Америку вам не по кишені, але хочеться подібний варіант туристичного маршруту? Відвідайте Долину Диявола, що знаходиться на річці Мертвовод — і маса незабутніх вражень вам гарантована!

Долина Дияволу

Долина Диявола або Актовський каньйон біля Вознесенська, Миколаївська область

До речі, цю подорож можна організувати без необхідності виїжджати за межі України.

к оглавлению ↑

Схожість з американським «побратимом»

Уся справа в тому, що цей унікальний геолого-ландшафтний комплекс, який з максимальною точністю нагадує північно-американські каньйони, знаходиться в Миколаївській області. І тепер, якщо ви не знаєте, куди поїхати на вихідні в Україні — підказкою стане наш подальший маршрут: без найменшого сумніву вирушайте по наших слідах.

Долина в Актовському каньйоні

Одна із долин в Актовському каньйоні

Щоб створити цю місцевість, природа невтомно працювала протягом 3 мільярдів років.

Скелі в Актовському каньйоні

І в неї це гарно вийшло.

Камені в каньйоні Диявола

Звивисте русло таємничої річки Мертвовод, практично вертикальні стіни каньйону чаруюча краса базальтових скель роблять цю місцевість надзвичайно привабливою для численних туристів.

Річка Мертвовод

Мертвовод — незвична назва річки а Актовському каньйоні

Свій початок каньйон бере поблизу села Петропавлівка, звиваючись по руслу Мертвовода недалеко від села Актове.

Таку «оптимістичну» назву річка отримала завдяки наявності великої кількості сірководню.

А ось так виглядає вся ця краса с висоти пташиного польоту:

к оглавлению ↑

Звідки такі дивні назви?

Місцеві жителі з приводу назви мають свої версії. Крім того, що в долині річки є поховання скіфських царів, деякі старожили розповідають дві легенди.

  • За однією, ще за часів татарських набігів жителі села зварили отруйне зілля, яке вилили в річку. Напившись води, все татари померли.
  • Згідно з другою легендою, саме тут відбувалася битва запорожців з турками. Загиблих було так багато, що тілами була заповнена вся річка.

Досить складний рельєф місцевості позбавляє надій на сплав по Мертвоводу. Однак любителі альпінізму неодмінно знайдуть можливість тут потренуватися.

У деяких місцях глибина каньйону досягає 50 — 60 метрів, що еквівалентно висоті 15- або 20-поверхового будинку.

Скелі 50-70 метрів

Описати словами красу цих місць майже неможливо. Щоб оцінити все, що тут є, потрібно обов’язково відвідати Актовський каньйон — фото демонструють лише невелику частину того, що подарувала цьому краю природа.

Ця гарна місцевість — справжній рай для фотографа.

Туристи в Актовському каньйні

Якщо вам пощастить зустріти світанок в каньйоні, цю картину народження нового дня ви не забудете ніколи. Дивовижний краєвид світанку над базальтовими брилами, яким щонайменше мільйони років, змушує повірити в справжню велич природи.

До речі, ось вам наймальовничіші локації Півдня, багаті на красиві світанки і заходи сонця. Дивіться у відео:

Одному з таких місць присвячена ціла екскурсія Центру туризма ХерсON — подорож у Херсонські гори. Гостям пропонують пити текілу і загадувати бажання, споглядаючи на романтичний захід сонця за горизонт Дніпровського лиману.

Та продовжуємо про каньйон. Знімки не можуть передати аромати нагрітих сонцем трав, звуки дзюрчання води, що біжить по камінню.

Рідкісні рослини, які ростуть тут, входять до Червоної книги України.

Рослини в Актовському каньйоні

Посеред каміння зустрічаються дивовижні рослини

У цілому місцева флора налічує близько 900 видів рослин.

Особливо приваблює туристів абсолютно недоторкана природа. Подорожуючи цими місцями, можна годинами не зустріти жодної людини.

Читайте також: Диявол живе а Актовському каньйоні.

к оглавлению ↑

Активний відпочинок у долині Диявола

Але на вихідні сюди приїжджають любителі активного відпочинку, адже побачити серед степів справжній загублений світ дійсно заманливо для багатьох.

Стоянка туристів в Актовському

Унікальні ці місця ще й тому, що сюди можна приїздити в будь-яку пору року.

І якщо в теплу пору смарагдова зелень на тлі блакитного неба і сірих валунів може стати фоном для незабутнього селфі навіть не дуже підготовленим фізично туристам, то зимовий каньйон — це випробування для екстремалів, які не шукають легких шляхів.

А шаленство фарб осіннього каньйону зачарує будь-якого, навіть найвибагливішого художника.

Актовський каньон восени

Вражає?

к оглавлению ↑

Як дістатися до Актовського каньйону

Численні екскурсії, мандрівники-одинаки, веселі компанії, любителі пейзажної фотографії — всіх їх гостинно зустрічає Актовський каньйон, як дістатися сюди — запитаєте ви?

Всі дороги ведуть через Воскресенськ, звідки ви направитеся в село Трикрати. Стара бруківка доведе вас до Актового, де і почнеться захоплююча подорож. Звичайно, найкраще їхати з перевірними гідами, адже маршрутки туди ходять дуже рідко. При цьому потрібно запам’ятати, що можливість переночувати в готелі є тільки в Воскресенську. Поповнити ж запаси продуктів можна в Трикратах, в місцевих сільських магазинчиках.

Ви все ще сумніваєтеся? Пакуйте рюкзак, взувайте зручні кросівки — і вирушайте назустріч одному з чудес України, яке гідне стати черговим в списку вашого пізнання рідної країни.

Шуєте ще цікаві місця для свого відпочинку? Найкрутіші локації у туристичному промо-ролику від ХерсON:


Розкажи друзям про це місце! Зроби репост!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.