Меню

Получи скидку от 100 грн >>> Скидка в Messenger

Получи скидку от 100 грн >>> Скидка в Messenger

img

Наш блог

Золото Таврії або екскурсія до Нової Каховки

Люди чомусь завжди шукають свою El Dorado

за морями та океанами, а вона знаходиться зовсім поруч …

(З власних роздумів за філіжанкою кави з коньяком)

Новая Каховка. Старая часть города

Золото Таврії

Мабуть, для кожного дегустаційний тур – це нагода не тільки скуштувати і оцінити смак напою чи їжі, але й емоційно і яскраво провести вільний час, зануритися в історію створення продукту, розгадати його таємниці. Назва екскурсії вихідного дня «Коньячний завод «Таврія»» наперед говорила сама за себе, від неї віяло теплом і добрим настроєм.

Неймовірно, але листопад на Херсонщині просто створений для таких мандрівок! Дорогою до основної мети мимохіть, починаєш порівнювати, захоплюватися численними відтінками золотого у листі дерев, збирати їх власну колекцію.

Старый дворик. Новая Каховка

Відтінки золотого

к оглавлению ↑

Корсунський Богородичний жіночий монастир

Свята обитель Корсунська – була першою і найтихішою зупинкою подорожі. Корсунський монастир є стародавньою пам’яткою вісімнадцятого сторіччя, лише частково збереглася на території Нової Каховки. Монастир, заснований на честь Корсунської ікони Божої Матері ще під заступництвом князя Тавриди – Потьомкіна, довгий час був світочем православ’я в херсонських землях.

Зараз це Корсунський Богородичний жіночий монастир, де з 2009 року відновлене чернече життя. Погляд приваблювала відома кам’яна вежа з легендарним гніздом лелеки. Місцеві кажуть, що бусли кожної весни повертаються додому. О, чудова нагода випаде у квітні послухати тут тишу!

Корсунский монастырь. Херсонская область.

Тиша Святої обителі Корсунської

Корсунский монастырь. Херсонская область.

Легендарне гніздо лелеки

Корсунский монастырь. Херсонская область.

Дзвони Корсунського монастиря

Кажуть, що Нова Каховка – то місто-сад, розташований на берегу нижнього Дніпра. Тут, за описами туристичних проспектів: «злилися воєдино прохолодний подих величної ріки і гаряче повітря скіфського степу з терпким присмаком трав та вишуканих вин Тавриди». Та, мабуть, найяскравішим і найнесподіванішим відкриттям стали орнаментальні панно, що прикрашають кожний будинок старої частини міста – «кам’яні вишиванки» художника Григора Довженка, так з любов’ю їх називає Тетяна Євсеєва – відомий архітектор та громадський активіст Нової Каховки.

Старая часть города Новая Каховка

Старая часть города Новая Каховка

Кам’яні вишиванки Григора Довженка

Всі декоративні панно, виконані у особливій авторській техніці «різьблення по сирій штукатурці» і були створені Г. Довженком у 1952-1953 роках. Неймовірно, але сюжети панно жодного разу не повторюються: рослинні і тваринні мотиви, геометричні орнаменти, символи праці й творчості – вони всі унікальні! Об’єднує їх лише одне – це сакральні шифри української вишиванки. Улюбленим мотивом Художника було світове дерево чи дерево життя, «Портрет Великої Праматері» – центральний символ у народній вишивці. І тоді спало на думку: а, може, автор свідомо вибирав саме цей сюжет, як оберіг для жителів Нової Каховки, образ роду та продовження життя? Ці символи закодовані не тільки у розгалуженому дереві, а й колоску, снопі, гілці, виноградній лозі.

Архитектурный декор домов старой части Новой Каховки

Архитектурный декор домов старой части Новой Каховки

Архитектурный декор домов старой части Новой Каховки

Мотиви світового дерева на панно Григора Довженка

Насолоджуватися вишуканим і простим архітектурним стилем з геометричним сюжетом споруд, чіткою каліграфією вулиць осінньої Нової Каховки хотілося ще довго, але далі була кульмінація подорожі…

к оглавлению ↑

Коньячна дегустація

«Доторкнися до таїнства народження короля напоїв» − наголошувало рекламне гасло Дому марочних коньяків з 1889 р. «Таврія». Але скільки приховано у цій коротенькій місткій фразі! Тільки завдяки надзвичайній наполегливості, тяжкій праці й непереборній вірі у чудодійні властивості Нижньодніпровських пісків наприкінці дев’ятнадцятого сторіччя французько-швейцарські колоністи заснували у селищі Основа коньячне підприємство.

Зараз виробники запевняють, що таврійські коньяки дуже схожі на французькі, а секрет – у однаковому розташуванні обох міст: Нової Каховки і Коньяку – на 46 паралелі північної кулі! Енергія сонця, винограду і гарячих сердець справжніх майстрів своєї справи – ось запорука успіху, бездоганної репутації та якості продукції, створеної на нашій херсонській землі!

Дом марочных коньяков «Таврия»

Дім марочних коньяків

На дегустації цей надзвичайний напій мав солом’яний, променисто-золотий чи бурштиновий колір, легкий квітково-фруктовий чи екзотичний букет, що заворожував, та вишуканий смак з м’якими солодкуватими відтінками ванілі, меду, горіхів й інших заморських спецій. То була справжня насолода для всіх органів почуттів! Цікаво, але коньяк можна вживати як класичним способом, зігрівши фужер у долоні, так і з льодом або в коктейлях з тоніком, вишневим, цитрусовим соком.

Дом марочных коньяков «Таврия». Дегустационный зал.

Перебуваючи на дегустації

Такий короткий світовий день у листопаді добігав кінця, сонце котилося за обрій – час рушати додому. Їдучи у теплому авто, в думках пробігали віршовані рядки Вадима Крищенка: «Золотий листопад замітає вже осені стежку. Десь позаду тепло, а попереду білі сніги… Виявляється твоя El Dorado зовсім поруч…

Дом марочных коньяков «Таврия». Возле дегустационного зала.

П’янкі аромати ванілі і сухофруктів благородного напою французів


Ділись з друзями та обов’язково завітай до Таврії!

P.S. Винный тур с гидом каждое воскресенье!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.