Меню

Получи скидку от 100 грн >>> Скидка в Messenger

Получи скидку от 100 грн >>> Скидка в Messenger

img

Наш блог

«In vino veritas» або вік жінки, як сорт вина

«In vino veritas». Ви багато разів чули цей вислів і жодного разу про те, що вік Жінки можна порівняти із сортом вина? Тоді ця розповідь для Вас.

Як провести останню неділю листопада, коли наступного тижня – вже календарна зима, коли пройшли-промайнули всі-всі бабині літа і жовтогарячий жовтень давно відбуяв, коли вже не осінь, а до Різдвяних свят ще далеко і грудень стукає у вікно? О, херсонський грудень – це щось особливе! Та про нього – в окремій історії.

Давно запланована невеличка мандрівка з близькими на дегустацію сонячного напою, була більш ніж вчасною. І не треба добиратися до далеких Токаю чи Бордо – все розташовано рядом – на Херсонщині. Рекламні проспекти інформували: «Романтичний відпочинок в оточенні виноградників, з неймовірним видом на Дніпро в комфортних умовах дарує своїм гостям готель «Виноробне господарство князя П.М. Трубецького». Здійснити подорож в історію можна, спустившись у винні підвали і прогулявшись вигадливими галереями». Але насправді наша поїздка виявилася набагато яскравішою та насиченою.

Винодельческое хозяйство князя П.М. Трубецкого

Пізня осінь у виноробному господарстві князя П.М. Трубецького. с. Веселе Херсонської області

к оглавлению ↑

Поїздка в шато Трубецького

Все розпочалося досить символічно: з посадки на автобус біля херсонського драмтеатру. Отже коли всі місця нашого «автолайнеру» були зайняті, ми рушили. Незважаючи на дощик, що невпинно мрячив за вікном, декілька годин дороги під розповіді керівника групи минули з легкістю. Є щось особливо чарівне у передзимових південних пейзажах: монохромне небо, скупа палітра охристих кольорів землі, відкритий горизонт та неосяжний оком простір…

к оглавлению ↑

Екскурсія в шато

А в Шато нашу групу вже зустрічала Душа цього місця – екскурсовод і технолог винного господарства – Ольга Василівна. Ця проста жінка – справжній патріот своєї маленької Батьківщини і своєї справи. Її неймовірно цікаві, колоритні, не позбавлені щирого гумору розповіді про минуле і сучасність господарства, про особливості технології вина, її життєві історії та мрії, практичні поради можна було слухати безкінечно. Спуск до винних підвалів, де у повітрі змішувалися запахи благородної плісняви, дубових бочок та вина, наближав нас до головного у подорожі – дегустації.

Каза №106. Перлина степу. Урожай 1982 г.

У винних підвалах: легендарна Перлина степу. Шато князя П.М. Трубецького. с. Веселе Херсонської області

Під керівництвом екскурсоводу відчували себе професійними сомельє: лінійка з більш ніж 10 сортів вин, дегустаційні аксесуари, листівка для власних нотаток. Кожен сорт вина Трубецького – то одночасно і смак, і музика, і неповторна яскрава картина у власній уяві. Кожен сорт вина – то диво, створене людськими руками, незбагненне поєднання мінералів землі, води і сонця.

Після завершення дегустації ніхто не забув завітати до фірмового магазинчику і неодмінно придбати на згадку та для доброго настрою і здоров’я вдома – декілька пляшок Каберне, сояшникової Перлини Степу чи легендарного Оксамиту…

Парк Шато Трубецкого

Мальовничий парк на території готелю «Виноробне господарство князя П.М. Трубецького»

к оглавлению ↑

Наша прогулянка

На зворотному шляху приємним доповненням нашого маленького дегустаційного туру було відвідування маєтку князя П.М. Трубецького. І нехай це всього лиш давні розвалини його резиденції, але уява вже малювала елегантних кавалерів та дам у кринолінах, а у голові лунав старий вальс.

Кущ шипшини з давно облетілим листям і яскраво-червоними краплями плодів, блакитні клаптики ріки крізь вікна маєтку та невеличкі оази зеленої трави прикрашали руїни. Горнятко духмяного трав’яного чаю, дбайливо підготовленого організаторами екскурсії, та канапки додали сил і гарного настрою дорогою додому…

Развалины усадьбы князя П.М. Трубецкого

Кущ шипшини біля маєтку князя П.М. Трубецького. Херсонська область

р. Днепр с усадьбы князя П.Н. Трубецкого

Вид на Дніпро з маєтку князя П.М. Трубецького. Херсонська область

Так який зв’язок між віком Жінки і сортом вина? Нехай це буде маленькою інтригою, для тих, у кого візит до винного краю ще попереду. Знаю точно: після мандрівки до Шато князя П.М. Трубецького Ви більше ніколи у житті не сплутаєте Аліготе, Шардоне і Рислінг, а справжнє вино питимете тільки у винних бокалах!

In vino veritas – Істина у вині.


Читайте также: Куда поехать осенью в Украине: 17 красивых мест

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.